منوی اصلی

تاریخچه ، مشخصات و اعتبار پارس میزبان

خلاصه فعالیتهای بین المللی در توسعه نرم افزار های تحت وب:

 • تیم توسعه نرم افزار مدیریت محتوای Elxis در یونان (لینك معرفی تیم)
 • توسعه و فارسی سازی و بومی سازی نرم افزار مدیریت محتوای Modx (مشاهده فعالیت)
 • توسعه و فارسی سازی و بومی سازی نرم افزار مدیریت محتوای PHPNuke (مشاهده فعالیت)
 • توسعه و فارسی سازی و بومی سازی نرم افزار مدیریت تالار گفتمان PHPBB
 • توسعه و فارسی سازی و بومی سازی نرم افزار ویرایشگر TinyMCE (مشاهده فعالیت)

تاریخچه فعالیت پیشین پارس میزبان بر روی وب سایت های قبلی:

 • وب سایت بلور نت Boloor.net (سال 1382)
 • وب سایت پیام نما PayamNama.net (سال 1383)
 • وب سایت پرتال ها و پرشین نیوک Portalha.com و PersianNuke.com (سال 1384)
 • وب سایت سیستم تالار گفتمان PHPBB.ir (سال 1385)
 • وب سایت پشتیبانی از سایت ساز ماد ایکس IranMODX.com (سال 1385)
 • وب سایت سیستم های مدیریت محتوای فارسی FarsiCMS.com (سال 1386 تا به حال)
 • وب سایت رسمی پارس میزبان ParsMizban.com (سال 1387 تا به حال)

فعالیت پیشین این مجموعه به طور غیر رسمی از سال 1382 با نام بلور هاست و بر روی دامنه boloor.net آغاز گردید که سرویس های میزبانی وب، طراحی وب سایت و انیمیشن فلش جزو خدمات این مجموعه بود.

فعالیت مجموعه بلور با راه اندازی وب سایت پیام نما گسترش بیشتری پیدا کرد (PayamNama.net) و در این وب سایت ارائه مطالب آموزشی و اطلاع رسانی در زمینه وب و اینترنت شکل گرفت.

پیام نما

پیام نما

ادامه فعالیت بر روی توسعه سیستم های مدیریت محتوا (CMS) همچون PHP-Nuke تحت نام گروه پرتال ها و سیستم های مدیریت محتوای وب بر روی دامنه های (Portalha.com و PersianNuke.com) ادامه یافت و در این راه به فارسی سازی و بومی سازی سیستم مدیریت محتوای پرشین نیوک همت گماشته شد.

پرتال ها

پرتال ها

در کنار سیستم مدیریت محتوا و سایت ساز PHP Nuke ، سیستم تالار گفتمان PHPBB نیز توسعه داده شد و به صورت کامل فارسی سازی شد و بر روی دامنه phpbb.ir ارائه گردید.

PHPBB فارسی

PHPBB فارسی

ادامه فعالیت این گروه بر روی سیستم های دیگری نظیر MODX انجام پذیرفت که بر روی دامنه IranMODX.com ارائه گردید ، MODX سیستم مدیریت محتوای بر پایه Ajax می باشد ، همچنین در این بین ، الحاقات دیگری مانند ویرایشگر TinyMCE نیز مورد فارسی سازی و بومی سازی قرار گرفت.

modx فارسی

modx فارسی

پس از كسب تجربه های فراوان از كار با سیستم های مدیریت محتوای مختلف ، در نهایت رویكرد به سمت سیستم مدیریت محتوای Elxis آورده شد كه با همت و فعالیت فراوان ، این سیستم به صورت كامل به پشتیبانی از زبان های با جهت راست به چپ (RTL Compatibility) مبدل شد و در این میان تیم پشتیبانی فارسی نسبت به توسعه این سیستم ، اشكال زدایی در قسمتهایی از این سیستم ، ایجاد بسته ارتقا از نسخه ۲۰۰۶ به ۲۰۰۸ مبادرت ورزید ، عمده این فعالیت بر روی وب سایت FarsiCMS.com انجام شد. در حال حاضر پارس میزبان به عنوان عضوی از تیم انجمن و نماینده انحصاری این سیستم در ایران جهت پشتیبانی و فروش محصولات تجاری فعالیت می نماید.

سیستم های مدیریت محتوای فارسی

سیستم های مدیریت محتوای فارسی

در سال 1387 بر آن شدیم تا فعالیت گروهی را به شکل رسمی تری تحت عنوان یک نام تجاری گسترش دهیم که در این راه نام پارس میزبان انتخاب و دامنه مورد نظر به ثبت رسید. با تأسیس شركت مهندسین مبتكران پارس میزبان ، فعالیت این شركت با موضوع زیر به صورت رسمی و ثبت شده در سال 1388 آغاز گردید.

موضوع شركت: خدمات در زمینه نرم‌افزار خدمات در زمینه نصب و راه‌اندازی شبكه‌های كامپیوتری خدمات طراحی سایت‌های اینترنتی و میزبانی آنها در شبكه اینترنت انعقاد قرارداد با اشخاص حقیقی و حقوقی و تهیه و تامین ملزومات و تجهیزات مورد استفاده در زمینه خدمات مزبور به استثنای فعالیت در زمینه هر شكل از رسانه نرم‌افزار چندرسانه‌ای رایانه تلفن‌همراه كتاب بروشور دایره‌المعارف دیجیتال هر شكل سامانه پایگاه و شبكه اطلاع‌رسانی ارسال محتوا در شبكه‌های داده و سامانه‌های مخابراتی اعم از تلفن ثابت و سیار و بولوتوث پیامك و مانند آنها بازیكده بازیها و سرگرمیهای دیجیتال نشر و انتشار دیجیتال و الكترونیك چاپ و تكثیر حامل‌های دیجیتال و تجهیزات ماشنی‌آلات و نرم‌افزار مخصوص فعالیت‌های یادشده طراحی و تدوین سیستمهای كاربردی و ارائه خدمات در زمینه سخت‌افزار و نرم‌افزار واردات و صادرات به استثنای كامپیوتر مگر با مجوز شورای عالی انفورماتیك كشور و ایجاد محتوا طراحی و تدوین سیستمهای كاربردی و ارائه خدمات مشاوره‌ای در زمینه سخت‌افزار و نرم‌افزار واردات و صادرات به استثنا كامپیوتر مگر با مجوز شورای عالی انفورماتیك كشور نرم‌افزار و دستگاههای جانبی و قطعات مربوط به سایر سخت‌افزارهای مرتبط با اهداف شركت اخذ نمایندگی از شركتهای داخلی و خارجی و یا اعطای نمایندگی به شركتهای داخلی و خارجی در زمینه نرم‌افزار و سخت‌افزار ایجاد و تاسیس كارخانه به منظور طراحی مونتاژ و ساخت كامپیوتر و دستگاههای جانبی در ایران و واردات كلیه ماشین‌آلات و دستگاههای مورد نیاز و مرتبط آن انجام هرنوع عملیات بازرگانی كه برای توسعه و پیشرفت شركت ضروری و مفید باشد اعم از تامین شركتهای فرعی خریداری و تملك شركتهای دیگر.
مدت شركت: ازتاریخ ثبت به مدت نامحدود.

جهت بهبود و تثبیت عملكرد فعالیت شركت ، پارس میزبان اقدام به عضویت در نظام صنفی رایانه ای كشور نمود تا ضمن برخورداری از فعالیت رسمی در زمینه فناوری اطلاعات ، از روشهای قانونمند و اصولی برای ارائه سرویسهای خود بهره مند گردد.

لذا در تاریخ ۱۳۸۸/۱۰/۱۴ به شماره ۲۶۰۱/ص‌ت‌۸۸ با شماره نظام صنفی ۲۱۰۱۰۸۹۸ به عضویت نظام صنفی رایانه ای كشور درآمد و از این پس طبق قانون حمایت از پدیدآورندگان نرم افزارهای رایانه‌ای مصوب ۱۳۷۹/۱۰/۴ مجلس شورای اسلامی و آیین نامه اجرایی شماره ۲۱۱۸۵/ت‌۲۶۰۸۹ هـ مورخ ۱۳۸۳/۴/۲۴ مصوب دولت جمهوری اسلامی تحت پوشش این سازمان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات قرار می گیرد.

تصویر مجوز فعالیت از سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران
nezam-senfi

4 نظر در مورد “تاریخچه ، مشخصات و اعتبار پارس میزبان

 1. رضا سلیمی فراز در می گوید:

  با عرض سلام یک سایت فروشگاهی در خصوص فروش دوربین مداربسته را به صورت فوری لازم دارم
  با تشکر

 2. HataMo در می گوید:

  جالب بود و امیدوارم بیشتر از این حرف ها رشد کنین.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi
پرداخت توسط شرکت به پرداخت ملت

کلیه حقوق © این وب سایت متعلق به شرکت مهندسین مبتکران پارس میزبان می باشد.