با احترام اعلام می نماید که به دلیل فیلترهای اخیر آی پی های پیام رسان تلگرام، اختلالاتی در زیر ساخت اینترنت ایران و دسترسی به آی پی های خارج از ایران پیش آمده است، به اطلاع مشتریان عزیز میرساند که این اختلالات به هیچ عنوان از سمت سرور و سرویس پارس میزبان نمی باشد و کاملا از سمت اینترنت ایران می باشد. جهت پیگیری برای رفع مشکلات پیش آمده، لطفا با پشتیبانی اینترنت خود تماس گرفته و مورد را گزارش نمایید.

در اینجا به نقل از متنی از یک خبرگزاری می پردازیم:

🔺 فیلترینگ تلگرام در حال آسیب رساندن به زیرساخت‌های اینترنت کشور

🔺 تنها چند ساعت پس از اعلام مسدود سازی تلگرام توسط قوه قضائیه و دستور فیلترینگ و اولتیماتوم به خدمات دهنده های اینترنت و اپراتور‌های تلفن همراه جهت ارائه خدماتی که حتی تلگرام با فیلترشکن نیز دردسترس نباشد وگرنه تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت، این خدمات دهنده های اینترنت درحال فیلتر آی‌پی های تلگرام و خصوصا برخی از معروف ترین فیلترشکن ها هستند.

این مسدود کردن آی‌پی ها چیزی شبیه انسداد ۲۰ میلیون آی‌پی در روسیه برای فیلتر تلگرام است.

🔺 با این حال، با اجرای فیلترینگ آی‌پی ها، شاهد صدمات بسیاری به زیرساخت‌های اینترنت کشور هستیم، که نمونه آن می‌توان به سایت جماران و ویکی‌پدیا اشاره کرد که از دسترس خارج شده اند و تنها با vpn قابل مشاهده هستند.

◾️ قطعا با ادامه این روند، تا ساعاتی دیگر شاهد افت شدید کیفیت اینترنت و از دسترس خارج شدن بسیاری از سایت ها خواهیم بود /تیتر نیوز

اختلالات اینترنت بر اثر فیلتر تلگرام
اختلالات اینترنت بر اثر فیلتر تلگرام