جهت مدیریت دامنه های ثبت شده، اعم از تغییر dns ، تغییر مشخصات و باز کردن قفل دامنه و غیره می توانید طبق روال زیر اقدام نمائید:

به صورت کلی شما می توانید جهت مدیریت دامنه خود، به پنل مشتریان رفته و از قسمت دامنه های من لیست دامنه های خود و وضعیت آنها را بررسی نمائید.

جهت مشاهده جزئیات بیشتر و یا اعمال تغییرات، می توانید بر روی آیکن سبز رنگ جلوی نام دامنه کلیک نمائید تا به تنظیمات دامنه دسترسی داشته باشید.

دسترسی به پنل اصلی دامنه های غیر ir مانند com یا net یا غیره

برای دسترسی به پنل اصلی دامنه های غیر ir شما باید به آدرس http://dom.dedidata.com/ca/login مراجعه نمائید، در صورتی که رمز عبور خود را ندارید می توانید از قسمت Forgot password و وارد نمودن آدرس ایمیل خود، رمز خود را دریافت نمائید.

دسترسی به پنل اصلی دامنه های ir

جهت دسترسی به پنل دامنه های ir می توانید به سایت www.nic.ir مراجعه نمائید و با استفاده از ایمیلی که هنگام ثبت نام ارائه نموده اید، به پنل خود دسترسی پیدا کنید. در صورتی که مشکلی با رمز عبور دارید باید از طریق مکاتبه با سایت www.nic.ir ، رمز عبور خود را دریافت نمائید.

در صورت فراموش کردن پاسخ محرمانه (secret answer) پنل دامنه های ir چگونه عمل کنیم؟

درصورتیکه پاسخ محرمانه خود را فراموش کرده‌اید، می‌توانید پاسخ محرمانه جدید را طی درخواست رسمی به واحد ثبت دامنه در وب سایت nic.ir، با مراجعه به سامانه ارسال مدارک ایرنیک به نشانی http://www.nic.ir/Upload_Document و با انتخاب گزینه «اعمال تغییرات/تنظیمات شناسه» از بخش شناسه‌ها و یا از طریق فکس به شماره‌ ۲۲۲۹۵۷۰۰ ۲۱ ۹۸+ اقدام به ارسال مدارک نمایید. پاسخ محرمانه شما باید حداقل ۶ حرف مجاز شامل اعداد و حروف لاتین باشد. لطفا توجه داشته‌ باشید درخواست باید حتما توسط صاحب شناسه کاربری و با قید شناسه کاربری نوشته و امضاء شده باشد و ارسال کپی مدرک شناسایی (برای اشخاص حقیقی کپی کارت ملی و برای اشخاص حقوقی نوشتن درخواست در سربرگ با مهر و امضای صاحب یا صاحبان امضا و ارسال کپی روزنامه رسمی) الزامی است. توجه: درصورت وجود کوچکترین عدم تطابق مدارک ارسالی با مشخصات شناسه در سایت مرکز ثبت دامنه، به درخواست شما ترتیب اثر داده‌ نخواهد شد.

یک پاسخ به “نحوه کنترل و مدیریت دامنه ها”

  1. avatar

    عالیه دستتون درد نکنه ازهمه متشکریم