تفاهم نامه ارائه خدمات میزبانی وب ، ثبت دامنه و خدمات مراكز داده
كار گروه میزبانی وب كمیسیون اینترنت
سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران

فصل اول: تعاریف

1.1 خریدار: خریدار كسی است كه به عنوان شخص حقیقی اقدام به خرید و پرداخت هزینه سرویس می نماید.
1.2 سرویس:
هر یك از خدمات ثبتی ، نرم افزاری ، فنی و ارتباطی قابل ارائه توسط شركت
1.3 پرتال كاربران:
وبگاهی به آدرس parsmizban.com كه خریدار در آنجا حساب داشته و از طریق این حساب می تواند فهرست سرویسهای خود را مشاهده ؛ آنها را تمدید نموده یا ارتقا دهد و مشخصات خریدار در آنجا ثبت شده و قابل ویرایش و بروز رسانی است.
1.4 پرتال پشتیبانی:
وبگاهی به آدرس https://panel.parsmizban.com كه كلیه مكاتبات الكترونیكی و ایمیل های خریداران و سایر كاربران با شركت در آنجا ثبت و از طریق شماره تیكت قابل پیگیری است.
1.5 تعرفه:
فهرست كامل سرویسهای قابل ارائه همراه با ویژگی ها و محدودیتها و قیمتها به نحوی كه خریدار كاملا آگاه گردد.
1.6 Spam (هرزنامه):
ارسال ایمیل به فردی بدون اینكه گیرنده بخواهد.
1.7 Spam Cop:
وب سایت شناسایی و مقابله با (Spam spamcop.net)
1.8 IDC:
مركز خدمات داده ای اینترنت (Internet Data Center)
1.9 تحویل خدمات:
ارائه شناسه یا كلمه عبور استفاده از سرویسهای خریداری شده و یا اعلام انجام سایر خدمات بر اساس فاكتور یا قرارداد بین خریدار و شركت
1.10 كاربر وب سایت:
كلیه اشخاصی كه از سراسر دنیا وب سایت خریدار را مشاهده و مرور می كنند.
1.11 منابع RAM:
میزان استفاده از حافظه اصلی سرور یا سرورهایی كه به وب سایت خریدار سرویس دهی می كنند بر حسب مگابایت ، وقتی كه كاربران آن سایت در حال استفاده و مشاهده آن سایت می باشند.
1.12 منابع CPU:
میزان استفاده از پردازنده سرور یا سرورهایی كه به وب سایت خریدار سرویس دهی می كنند جهت پردازش درخواست ها و اجرای كدهای دینامیك آن سایت نسبت به كل توان پردازنده سرور به صورت درصد ، وقتی كه كاربران آن سایت در حال استفاده و مشاهده آن سایت می باشند.
1.13 Disk Space:
میزان فضایی كه برای ذخیره كلیه فایل های خریدار اعم از وب سایت ، ایمیل ها ، پایگاه های داده و همچنین لاگهای آنها توسط یك وب سایت مصرف می گردد.
1.14 Bandwidth:
میزان رد و بدل اطلاعات بین كاربران وب سایت و سرور جهت نمایش و عملكرد یك وب سایت بر حسب مگابیت بر ثانیه . همچنین میزان رد و بدل اطلاعات بین دو سرور در صورتی كه این اطلاعات به منظور سرویس دهی به كاربران آن وب سایت باشد.
1.15 Data Transfer:
میزان تجمعی رد و بدل اطلاعات بین كاربران وب سایت و سرور یا سرورهای سرویس دهنده به وب سایت خریدار بر حسب مگابایت در ۳۰ روز گذشته.
بالا بودن سرور:
در دسترس بودن عمومی سرور در شبكه اینترنت در حداقل ۲ نقطه مختلف از دنیا بسته به سرویسهای مختلفی كه روی یك سرور قرار دارد باید پاسخ تستهای زیر مثبت باشد:
1. وب سرور:
ping عمومی سرور یا پاسخ دهی سرور روی پورت ۸۰ از طریق telnet
2. ایمیل سرور:
ping عمومی سرور یا پاسخ دهی سرور روی پورت ۲۵ یا ۱۱۰ از طریق telnet
3. دیتابیس سرور: پاسخ دهی سرور روی پورت Ms SQL Server یا MySQL
1.16 UP Time:
نسبت میزان زمانی كه كلیه سرویسهای سرویس دهنده به وب سایت خریدار در شبكه اینترنت بالا می باشدبه كل مدت قرار داد سرویس دهی به درصد ، در صورتی كه وب سایت یا برخی از سرویس ها به دلیل عدم رعایت بندهای این قرارداد به حالت تعلیق درآیند در این زمان محاسبه نمی شود.

فصل دوم: هویت

2.1 هویت شركت: وب سایت پارس میزبان با آدرس وبگاه parsmizban.com با مدیریت آقای فرهاد سخائی كه در این توافق نامه شركت نامیده می شود.
2.2 هویت خریدار: خریدار شخصی حقیقی یا حقوقی است كه مشخصات وی در پرتال كاربران و در بانك اطلاعات كاربران شركت وجود دارد و سرویسهای خریداری شده تحت حساب وی مدیریت می شود.
2.3 در مورد خریداران با هویت شخص حقوقی ، یك نفر نماینده تام الاختیار در پرتال كاربران معرفی می گردد. این نماینده نسبت به سرویس تهیه شده همانند خود شخص حقوقی اختیار تام دارد. وظیفه اعلام كتبی نماینده جدید در آینده بر عهده خریدار بوده و شركت در صورت عدم دریافت اعلام كتبی مسئولیتی نسبت به حقوق و عملكرد مالكیتی و مسئولیتی خریدار نخواهد داشت.
2.4 برای حفظ حقوق قانونی خریداران ، كلیه خریداران موظف به ارائه اطلاعات هویتی خود شامل كپی شناسنامه ، كپی كارت ملی برای اشخاص حقیقی و درخواست شخص حقوقی همراه با كپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات ، به شركت می باشند. در صورتیكه شركت ، در هنگام تكمیل فرآیند خرید و به جهت تسهیل و تسریع امور ، اقدام به دریافت و كنترل این مدارك ننماید پس از آن حق دریافت این مدارك همواره برای شركت محفوظ بوده و با عدم ارائه مدارك در زمان مقرر به شركت ، حقوق مالكیتی خریدار ملغی محسوب می شود و ضمنا عواقب اعلام نا صحیح اطلاعات مستقیما بر عهده خریدار خواهد بود. شركت مسئولیتی در قبال كنترل صحت امضای خریداران و نمایندگان آنها ندارد.
2.5 خریدار اذعان می نماید كه كلیه اطلاعات هویتی ارائه شده و آدرسها و شماره تماس و امثالهم صحیح بوده و همواره در بروز نگه داشتن آنها در پرتال كاربران می كوشد. شركت حق دارد هر زمان كه نیاز به كنترل این اطلاعات داشته تصویر برابر اصل این اطلاعات را از خریدار دریافت نماید.
شركت حق دارد تا تكمیل اطلاعات صحیح و مستند نسبت به تعلیق سرویس اقدام نماید.
2.6 مالكیت سرویس و كلیه مسئولیتها و حقوق مرتبط با آن ، بر عهده خریدار و یا نماینده خریدار هر یك به تنهایی می باشد.
2.7 در صورتیكه به درخواست مشتری و در راستای كاهش هزینه و یا بهبود كیفی خدمات نگهداری و تمدید ، به جای مشخصات خریدار مشخصات شركت ارائه كننده خدمات ، ثبت شده باشد همچنان مالكیت و كلیه حقوق و مسئولیتهای قانونی بر عهده خریدار خواهد بود.

فصل سوم: نحوه ارتباط طرفین با هم

3.1 روش ارتباطی مستند شركت با خریدار، آدرس ایمیل خریدار و پاسخ به تیكت های پرتال پشتیبانی كه حساب كاربری وی در پرتال كاربران ثبت شده است ، خواهد بود.
3.2 روش ارتباطی مستند خریدار با شركت ، ثبت تیكت در پرتال پشتیبانی با دریافت شماره پیگیری تیكت و یا ارسال نامه و دریافت رسید كتبی از شركت خواهد بود.
3.3 استفاده از ایمیل توسط خریدار برای تسهیل انجام كار مقدور بوده لیكن روش مستند در موارد شبهه انگیز برای خریدار محسوب نمی گردد.
3.4 شركت مسئولیتی نسبت به تبعات و خسارات وارد بر خریداری كه اطلاعات تماس تغییر یافته خود را از طرق معتبر به اطلاع شركت نرسانده است ندارد.

فصل چهارم: تغییرات

4.1 تغییرات توافقنامه: توافقنامه استفاده از خدمات شركت تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین بین المللی و توافقات مجامع بین المللی ناظر بر سرویسهای قابل ارائه شركت و از آنجا كه این قوانین و توافقات در سطح كشور و بین الملل به طور آنلاین و ماهانه امكان تغییر دارند ، شركت حق تغییرات آتی در توافقنامه را بر خود محفوظ می داند و نسخه توافقنامه بروز شده را از طریق لینك به صفحه توافقنامه در وب سایت شركت در دسترس عموم خواهد بود. ضمنا شركت مسئولیتی نسبت به اطلاع رسانی نفر به نفر در خصوص تغییرات احتمالی نداشته و خریدار می بایست موارد را عندالزوم با مراجعه به وب سایت شركت كنترل نماید.
4.2 تغییرات تعرفه
4.2.1
در صورت تغییر تعرفه در حین استفاده از سرویس، خریدار در صورت تمایل به ارتقا در سرویس فعلی خود موظف به رعایت قیمتهای جدید خواهد بود. لیكن خدمات خریداری شده با تعرفه قبلی تا پایان دوره آن ارائه می گردد.
4.2.2 هزینه های كارشناسی نیروی فنی و یا سایر خدماتی كه در هنگام استفاده از یك سرویس اولیه خریداری شده مورد نیاز واقع می گردد تابع تعرفه روز درخواست جدید خریدار می باشد.
4.2.3 ارتقای سرویس میزبانی از یك سرویس به سرویس بالاتر انجام می گیرد و هزینه آن معادل مابه التفاوت دو سرویس می باشد.
4.2.4 سرویسهای خریدار فقط در موعد تمدید تنزل داده می شود.
4.2.5 تغییرات تعرفه از طریق وب سایت منعكس شده و خریدار موظف به تبعیت از آن برای سفارشات جدید می باشد مگر اینكه پیش فاكتور مهلت داری در اختیار باشد كه قبل از تغییرات تعرفه برای وی صادر گشته باشد.
4.3 تغییرات فنی
شركت برای بهبود كیفیت خدمات ، حق تغییرات فنی ، سخت افزاری ، نرم افزاری یا شبكه ای را در سرویسهای ارائه شده دارد. در مورد تغییراتی كه سرویس خریدار را تحت تاثیر قرار می دهد شركت موظف است از یك روز تا یك ماه قبل از اعمال تغییرات ، از طریق وب سایت شركت ، پرتال كاربران یا پرتال پشتیبانی و یا ارسال خبرنامه به آدرس Email خریداران اطلاع رسانی نماید. خریدار موظف است خود را با این تغییرات سازگار نماید.
هرگاه به دلیل موارد ضروری ، شركت امكان اطلاع رسانی را از دست بدهد و یا فوریتهای فنی وی را ناچار به این امر نماید مسئولیتی برای اطلاع رسانی زمان و نحوه تغییرات نخواهد داشت. ضمنا خریدار به شركت وكالت می دهد تا در زمان مورد نیاز در جهت بهبود سطح كیفی سرویس اقدام به انجام فعالیتهای سخت افزاری و نرم افزاری روی سرورهای اختصاصی و سرویسهای میزبانی آن نماید.
4.4 تغییرات مالكیت
تغییرات مالكیت سرویس از طریق درخواست كتبی خریدار یا نماینده وی و یا ارسال ایمیل درخواست مذكور از طریق آدرس ایمیل موجود در حساب كاربری در پرتال كاربران انجام می گیرد.
4.4.1 شركت در راستای حفظ حقوق خریداران خود حق دارد مدارك شناسایی متقاضی تغییر مالكیت را جهت احراز هویت وی و انطباق با مشخصات مالك سرویس دریافت دارد.
4.4.2 شركت می تواند تا زمانی كه اطلاعات كافی در مورد موارد مشكوك پیدا نكرده است ، اقدامی برای تغییر مالكیت یك سرویس صورت ندهد.

فصل پنجم: تحویل خدمات

5.1 نحوه تحویل:
5.1.1
پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط خریدار ، با آماده تحویل شدن سرویس خریداری شده ، مراتب از طریق ایمیل مندرج در پروفایل و یا برگه سرویس به خریدار اطلاع داده می شود. عدم دسترسی خریدار به آدرس ایمیل مورد نظر مانع تحویل سرویس نمی گردد.
5.1.2 خریدار در صورتی كه در بازه زمانی حداكثر زمان تحویل ، ایمیل مذكور را دریافت ننماید موظف است حداكثر ۲ روز پس از پایان زمان تحویل مجاز به صورت كتبی و با امضا نامه ، مراتب را به بخش فروش شركت اعلام نماید.
5.1.3 در صورت بروز شرایط ویژه فنی و یا محدودیتهایی كه تحویل در زمان مقرر آن انجام نشود ، شركت مجاز به افزایش زمان تحویل سرویس تا ۲ برابر خواهد بود.
5.1.4 خریدار حق درخواست لغو سرویس خریداری شده تحویل نشده را تا قبل از سپری شدن ۲ برابر زمان تحویل مجاز آن سرویس نخواهد داشت. به عنوان مثال چنانچه زمان تحویل ۷ روز باشد در صورت عدم تحویل ، خریدار تا ۱۴ روز مجاز به انصراف از خرید و دریافت وجه پرداختی خود نمی باشد.
5.1.5 شركت مسئولیتی در قبال عدم تطابق با نیاز و یا عدم استفاده از سرویس خریداری شده و تحویل شده ندارد.
5.1.6 سرویسهای مرتبط با دامنه ای كه توسط شركت ثبت و یا تمدید نشده اند و نزد ثبت كننده دیگری می باشند در هنگام پرداخت فاكتور تحویل شده فرض می گردند.
5.2 حداكثر زمان تحویل
5.2.1
حداكثر زمان تحویل برای سرویسهای شركت كه با عنایت به شرایط عمومی كشور و با فرض بدترین حالات ممكن است به شرح ذیل است.

 • سرور اختصاصی: ۴ روز كاری
 • خرید نرم افزار خارجی: ۴ روز كاری
 • ثبت دامنه: ۲ روز كاری
 • سرویس میزبانی: ۲ روز كاری
 • ارائه نرم افزار تولیدی: بسته به مذاكره
 • راه اندازی نرم افزار: ۲ روز كاری
 • خدمات طراحی پوسته و وب سایت: بسته به زمان اعلام شده در فاكتور یا قرارداد

5.2.2 در صورت عدم انجام سفارش در محدوده حداكثر زمان تعریف شده ، مشتری موظف به اعلام كتبی با امضاء ذیل نامه به بخش فروش شركت و دریافت رسید ارسال می باشد.
5.2.3 پس از ثبت دامنه و ارائه شناسه و كلمه عبور كنترل پانل آن به خریدار ، بدلیل سلب امكان نظارتی از شركت ، شركت هیچ گونه مسئولیتی نسبت به آن دامنه نخواهد داشت.
5.2.4 در مورد ثبت دامین های ir كه می بایست توسط پژوهشگاه دانشهای بنیادی تایید و فعال گردد با توجه به اینكه به طور كلی شركت كنترلی در زمان تایید دامین نداشته و همچنین به دلیل نقص در مدارك یا مشخصات ممكن است مدت زمان تایید دامین به طول انجامد ، زمان رزرو اولیه دامین مبنای تحویل قرار می گیرد.
5.3 تطابق با سفارش: در صورت وجود هر گونه مغایرت سرویس ارائه شده به خریدار با مشخصات سرویس ، خریدار موظف است مراتب را حداكثر ظرف مدت یك هفته از تاریخ فاكتور به شركت اعلام نموده و شركت موظف است مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد در غیر اینصورت مسئولیت شركت صرفا محدود به اصلاح سرویس پس از تاریخ اعلام خریدار و فقط تا پایان زمان سرویس مندرج در فاكتور می باشد و زمان سرویس دهی افزایشی نخواهد یافت.

فصل ششم: امنیت و محرمانگی

6.1 به طور کلی محیط اینترنت به همان میزان سایر محیط های ارتباطی مانند پست، دورنگار و تلفن برای انتقال اطلاعات محرمانه امنیت دارد. در کلیه این محیطها ممکن است اطلاعات استراق سمع شوند. به همین دلیل ضمن آنکه شرکت تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی امن برای نگهداری و تبادل اطلاعات به صورت محرمانه می نماید، با این حال از جانب احتیاط از خریداران می خواهد که همیشه ارتباطات آنلاین اینترنتی خود را نا امن فرض نمایند. شرکت هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با امنیت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهای خود با جاهای دیگر را نمی پذیرد.
6.2 شرکت با تدابیر امنیتی خود مسئول حفظ امنیت پایه سرویس های خود می باشد.
6.3 شرکت مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی ازنرم افزارها، application ها و یا برنامه های مورد استفاده خریدار ندارد.
6.4 شرکت مسئولیتی نسبت به امنیت تبادل داده ما بین خریدار وسرورهای خود ندارد.
6.5 شرکت مسئولیتی نسبت به در اختیار گرفتن کلمه عبور سرویسهای خریدار، توسط اشخاص ثالث ندارد.
6.6 شرکت موظف به رعایت محرمانگی کلیه داده ها و نرم افزارهای موجود در سرویس خریدار می باشد و همچنین آن را در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد.
6.7 شرکت تلاش خود را برای حصول بالاترین سطح امنیت ممکن برای حساب آنلاین خریداران انجام می دهد از این رو شرکت نسبت به اموری که در حیطه مسئولیت خریدار از لحاظ نگهداری امنیت حساب خود می باشد مسوولیتی ندارد.

فصل هفتم: مرجع قضاوت

در صورت بروز اختلاف، جهت رفع اختلاف، خریدار موظف است بدوا نسبت به اعلام موضوع به واحد روابط عمومی ویا دفتر مدیریت شرکت اقدام نموده و رسید کتبی دریافت نماید. تا موضوع مورد رسیدگی واقع گردد در صورت عدم حصول نتیجه پس از 15روزکاری، خریدار می تواند به شورای انتظامی سازمان نظام صنفی مراجعه نموده تا موضوع را مورد بررسی و رسیدگی قرار داد. ضمنا خریدار و شرکت نظر این شورا را به عنوان حکم مرضی الطرفین پذیرفته وحق شکایت و یا درخواست حکم به سایر مراجع را نخواهد داشت.

فصل هشتم: فعالیتهای غیر مجاز خریدار

تخطی از هر یک از شرایط درج شده در ذیل موجب تعلیق سرویس می شود. شرکت تنها تشخیص دهنده تخطی از شرایط مندرج می باشد. شرکت حق قطع سرویس بدون هیچ اخطار قبلی و یا اجتناب از سرویس دهی را برای خود محفوظ می دارد. زمانی که شرکت از تخطی یک خریدار از شرایط مندرج اطلاع پیدا می کند نسبت به بررسی فنی و یا حقوقی موضوع اقدام خواهد کرد در این زمان ممکن است برای جلوگیری از ادامه تخلف سرویس خریدار به صورت موقت قطع گردد.

پس از تکمیل بررسی ها شرکت بسته به نوع تخلف مجاز به محدودسازی، تعلیق یا قطع سرویس خاطی خواهد بود همچنین شرکت در صورت لزوم حق پیگرد قانونی شکایت و اخذ خسارت از متخلف را نیز برای خود محفوظ می دارد. هر گونه عملی که در اینجا به آن اشاره نشده باشد ولی از نظر قوانین جاری کشور ایران یا کشور محل قرارگیری سرورها خلاف باشد نیز تخلف از شرایط خدمات محسوب می گردد. شرکت هیچگونه وجهی به خریدار متخلف از شرایط خدمات تحت هر عنوان مانند ادعای خسارت یا هزینه مدت باقیمانده سرویس پرداخت نخواهد نمود. همچنین خریدار متخلف مسئول جبران کلیه خسارات مادی و معنوی وارده به شرکت، سایر مشتریان شرکت و یا IDC سرویس مورد نظر خواهد بود:

 • استفاده از نرم افزارهای بدون رعایت حق کپی رایت ایران و بین المللی.
 • نصب ویا استفاده برنامه ای که موجب اختلال در عملکرد سرور گردد .
 • ارسال یا اجرای فایلهای اجرایی مانند فایلهایی با پسوند exe , com , bat , vbs و امثالهم و در صورت وجود این فایلها بدون اخطار از فضای خریدار حذف می شود و با خریدار بر طبق ضوابط برخورد می گردد.
 • خریدار مجاز به استفاده از کدهای مخرب مانند انواع ویروسها و یا سورس هایی که موجب آلودگی یا پایین آمدن امنیت سرور گردد نمی باشد.
 • استفاده از برنامه های ضعیف نگارشی که موجب نفوذ به سرویس وسایر سرویسهای دیگرشرکت وسایر خریداران گردد.
 • وجود فایلهای حاوی ویروس عمدا ویا سهوا در فضای سرویس مورد خریداری.
 • ارسال هرزنامه (Spam ) عمدا ویا سهوا (ملاک، گزارش Spam cop یا سایتهای مشابه و یا بررسی تیم فنی شرکت می باشد) حتی اگر از سرویس میل سرویس دهنده ثالثی استفاده شده باشد.
 • ارسال ایمیل بصورت گروهی و تعداد بالا (حداکثر 500 ایمیل در روز و 50 ایمیل در 1 دقیقه مجاز می باشد به شرط آنکه کلیه گیرندگان ایمیلها، خودشان درخواست دریافت ایمیل از خریدار را داشته و آدرس و توضیح نحوه لغو عضویت به زبان انگلیسی در متن ایمیل وجود داشته باشد).
 • گزارش فنی شرکت و یا IDC که سرور میزبانی در آن می باشد نسبت به انجام اعمال مغایر قانون شرکت.
 • عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای جمهوری اسلامی ایران (خریدار موظف به کسب اطلاع کامل در مورد این قانون می باشد)
 • انجام فعالیتهایی که به هر شکل موجب اختلال در ارائه خدمات شرکت به خریدار و یا سایر خریداران گردد.
 • استفاده از سرویس جهت ایجاد اختلال و یا نفوذ در سیستمهای اشخاص ثالث.
 • راه اندازی mail server Open relay.
 • انجام فعالیت IRC
 • عدم رعایت محدوده استفاده از منابع تخصیص یافته در هر سرویس.
 • مختل كردن امنیت سیستم یا شبكه. در صورت بروز چنین مسائلی شرکت حق پیگرد قانونی و شکیت از متخلف به مراجع قانونی را محفوظ می دارد. نمونه هیی از اختلال در امنیت سیستم یا شبكه شامل موارد ذیل می شود: دسترسی یا استفاده غیر مجاز از داده ها، سیستم یا شبكه، از جمله هر گونه تلاش بری جستجو، اسكن یا آزمیش آسیب پذیری یك سیستم یا شبكه، مداخله در خدمات ارائه شده به هر كاربر، میزبان یا شبكه، شامل: تلاش بری دسترسی به اطلاعات نامه هی الكترونیكی، تلاش عامدانه بری پر كردن فضی یك سیستم، تلاش بری تغییر و یا حذف اطلاعات وب سیتها بدون مجوز از مالکان آنها و …

فصل نهم: محدوده استفاده از منابع CPU , Disk space , Traffic Data transfer , Ram و …

9.1 شرکت در تعرفه ی خود ویا در سایت این موارد را مشخص نموده و محدوده استفاده از منابع سرویسهای شرکت برای عموم سرویسها در تعرفه درج شده است.

لیکن موارد زیر نیز باید در نظر باشند:

 • حداکثر CPU در میزبانی اشتراکی ۳۰% در بازه زمانی 1 دقیقه.
 • حداکثر Ram در میزبانی اشتراکی ۲۰۰ مگابایت
 • حداکثر Data Transfer مجاز بر اساس مشخصات مندرج درتعرفه .
 • حداکثر Disk Space بر اساس مشخصات مندرج درتعرفه.
 • حداکثر Bandwidth لحظه ای در میزبانی اشتراکی ۳۰ مگابیت در ثانیه.

9.2 ملاک تشخیص، نرم افزارهای کنترلی و واحد فنی شرکت خواهد بود.
9.3 شرکت در صورت تجاوز منابع سرویس کاربر از حدود تعیین شده، حق قطع سرویس بدون اخطار قبلی تا تعیین وضعیت را خواهد داشت و مراتب را به اطلاع خریدار خواهد رساند. در این صورت، شرکت، پس از ارتقا سرویس توسط خریدار ویا کاهش مصرف، اقدام به ارائه سرویس دهی خواهد نمود.
9.4 در صورتیکه خریدار در استفاده از برخی منابع که قابل اندازه گیری نیستند از حد استاندارد سرویس تجاوز نماید به تشخیص بخش فنی، شرکت حق قطع سرویس تا تعیین تکلیف جدید را دارد.

فصل دهم: محتوا

10.1 سرویسهای شرکت می بایست در جهت مقاصد قانونی استفاده گردد. انتقال، نگهداری یا انتشار هر گونه اطلاعات یا داده که مخالف هر قانون اجرایی باشد یا مستقیما به تخلف از قانون خاصی کمک کند ممنوع است. این مورد می تواند شامل موارد زیر باشد (البته محدود به موارد زیر نیست)

 • قرار دادن هرگونه داده تحت پوشش قانون کپی رایت بدون مجوز.
 • استفاده غیر مجاز از علائم و اسامی تجاری دیگران.
 • استفاده غیر مجاز از لوگو های دیگران.
 • هرگونه تخلف از قانون جرایم رایانه ای ایران.
 • اهانت به هر شخص، گروه، سازمان، قوم یا کشور.
 • انتشار اکاذیب علیه دیگران.
 • کلاه برداری های اینترنتی و هرگونه عاملی که موجب فریب بازدیدکنندگان شود.
 • سایتهای فعال در زمینه HYIP ویا دارای سیستم هرمی .
 • فروش یا تبلیغ هرگونه کالا یا خدمات غیر مجاز طبق قوانین جاری ایران و کشوری که سرورها در آن قرار دارد.
 • سایتهای مرتبط یا حامی گروههای شناخته شده تروریست بین المللی.
 • استفاده از سرویس های شرکت برای نگهداری، ارسال، نمایش، انتقال، تبلیغ یا هر عمل مشابه بر روی داده های مرتبط با مسائل جنسی و غیر اخلاقی به هر شکل.

10.2 مسئولیت محتوای درج شده در سرویس تامین شدۀ خریدار ویا متصل به دامنه خریداری شده از شرکت تماما بر عهده خریدار است . این مسئولیت شامل موارد تخلف عمد وسهو ویا مواردی که توسط اشخاص ثالث نیز انجام می پذیرد خواهد بود.
10.3 در صورت عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای جبران کلیه خسارات وهزینه های مادی ومعنوی کلی وجزئی وارد بر شرکت در پاسخگوئی به مراجع ذیصلاح بر عهده خریدار خواهد بود.
10.4 شرکت برطبق قانون موظف است در صورت برخورد با موارد مجرمانه نسبت به انسداد سرویسها و اقامه دعوا وارائه اطلاعات خریدار که محتوای مجرمانه در سرویس خود ویا در سرویس متصل به دامنه خود را دارد به مراجع قضائی اقدام نماید.

فصل یازدهم: مسئولیت خریدار

11.1 خریدار موظف است که کلیه مواد توافقنامه، ضوابط شرکت و قوانین جمهوری اسلامی ایران را رعایت نماید. درصورت عدم رعایت، شرکت حق قطع سرویس به صورت موقت یا دائم و پیگرد قانونی ودریافت خسارت از خریدار را دارد وخریدار موظف به جبران کلیه خسارات وهزینه وارده بر شرکت می باشد همچنین هیچ وجهی بابت فسخ سرویس ویا ایام باقیمانده سرویس یا خسارت وارده به خریدار متخلف، پرداخت نخواهد شد.
11.2 خریداران مسئول عملکرد خود در رابطه با سرویس تهیه شده می باشند. همچنین می بایست به حقوق سایر خریداران شرکت احترام بگذارند. شرکت حق تعلیق یا قطع دائم سرویس خریداران که به صورت خواسته یا ناخواسته موجب اختلال در سرویس سایر خریداران می گردد را برای خود محفوظ می دارد. ضمنا خریدار حق هیچ گونه اعتراضی را نخواهد داشت
11.3 به غیر از آن دسته از قوانین که مستقیما به نحوه استفاده از سرویس برمی گردد که با پایان سرویس به پایان می رسد. بندهای دیگر قوانین پابرجا بوده وخریدار همواره موظف به رعایت قوانین عمومی وحقوقی شرکت خواهد بود.
11.4 کلیه مسئولیتهای عدم استفاده صحیح از سرویس خریداری شده با خریدار می باشد و شرکت تنها مسئول ارائه سرویس استاندارد و بر اساس تعهدات فنی اعلام شده در بسته های میزبانی خود می باشد.

فصل دوازدهم: گارانتی و پشتیبانی

12.1 شرکت تنها مسئولیت سرویس دهی در حوزه خرید را دارد. در خصوص اختلالات و موارد دیگر مانند ارتباط اینترنت خریدار وبرنامه نویسی وب ونرم افزارها ومشکل دامنه ای که نزد دیگران ثبت شده است مسئولیتی متوجه شرکت نمی باشد.
12.2 ملاک وجود اختلال در سرویس، گزارش واحد فنی ویک سایت Tracer معتبر که باید توسط شرکت تائید شده باشد، است.
12.3 زمان اختلال در سرویس خریدار در صورت درخواست کتبی وی با اعلام مدت اختلال وتائید واحد فنی در صورتی که میزان تجمعی آن از ابتدای دوره از 0.2% کل دوره بیشتر باشد به مدت سرویس افزوده می گردد .
12.4 ارائه خدمات پشتیبانی در شرکت بر مبنای پرتال پشتیبانی وبه صورت 24 ساعته وهفت روز هفته می باشد. ضمنا به درخواستهایی که از طریق ایمیل، ویا تلفن اعلام گردد نیز رسیدگی می شود. (در ساعات اداری از طریق تلفن و پرتال پشتیبانی و email و در ساعات غیر اداری از طریق email و پرتال پشتیبانی.)
خدمات پشتیبانی از طریق تلفن در ساعات وروزهای کاری از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 الی 17 در روزهای پنج شنبه از ساعت 9 الی 13 انجام می گردد.
12.5 نحوه ارتباط مستند خریدار برای درخواستهای گارانتی و پشتیبانی باید از طریق پرتال پشتیبانی باشد که زمان دقیق ارسال درخواست، زمان دقیق رسیدگی وهویت خرید مشخص باشد.
12.6
عدم رضایت از خدمات بخش پشتیبانی و فنی می بایست به سرعت (ظرف 24 ساعت) از زمان وقوع به واحد شکایات و یا دفتر مدیریت از طریق پرتال پشتیبانی اعلام گردد.
12.7 سرویس ها و رویه عمومی شرکت بر اساس استاندارد فنی بین المللی و مصالح شرکت تعریف شده و برای خریدار خاص غیر قابل تفکیک و تغییر است وخریدار موظف است بررسی لازم خود را قبل از خرید سرویس بعمل آورده باشد.
12.8 شرکت مسئولیتی در قبال عدم تطابق سرویس خریداری شده با نیاز مشتری ندارد.
12.9 شرکت نسبت به نصب و عملیاتی شدن نرم افزارهائی را که مورد تائید بخش فنی نمی باشد مسوولیتی ندارد.
12.10 میزان مسئولیت شرکت در مقابل حوادث ناخواسته و خسارات غیر مستقیم وارد بر خریدار در استفاده از سرویس و یا اطلاعات خریدار محدود به بند خسارات این قانون خواهد بود.

فصل سیزدهم: ضوابط خاص دامنه

13.1 تمدید یک دامنه تاریخ گذشته در صورت امکان تمدید ، ممکن است دارای جریمه تاخیر نسبت به تعرفه عادی باشد که این جریمه مطابق با قوانین ICANN و ثبت کننده اصلی وضوابط شرکت اخذ می گردد.
13.2 تاریخ مستند برای مدت ثبت دامنه، whois های بین المللی می باشد.( در خصوص دامنه های ir. استعلام از ثبت کننده مستند خواهد بود.)
13.3 اگر در سفارش خریدار، دامنه ای باشد که ثبت کننده مرجع آن را ثبت ننماید و یا در حین تکمیل مراحل ثبت، آن دامنه توسط شخص دیگری ثبت گردد و یا انتقال دامنه ای به شرکت باشد که به هر دلیل انجام نگردد، شرکت تنها موظف به بازگرداندن هزینه ثبت و یا انتقال آن دامنه به حساب خریدار در پرتال کاربران می باشد.
13.4 در صورت درخواست انتقال یک دامنه به پنلی خارج از شرکت از طریق پرتال کاربران شرکت حق ممانعت از تکمیل مراحل انتقال را ندارد.
13.5 از آنجا که شرکت ثبت وتمدید دامنه وانتقال برای خریدار را به صورت واسط انجام می دهد عدم پذیرش توسط ثبت کنندگان بین المللی ویا ثبت کننده .Ir نسبت به ثبت ویا تمدید دامنه به هر دلیل مسئولیتی را متوجه شرکت نخواهد کرد.
13.6 خریدار موظف است قبل از ثبت دامنه نسبت به حقوق مالکیتی دامنه برای خود تحقیق لازم را به عمل آورده و شرکت در صورت ادعای شخص ثالث صاحب حق مورد تائید شرکت و مراجع ذیصلاح ایرانی وبین المللی آن دامنه را مسدود نموده و به رای مراجع و یا قوانین بین المللی عمل می نماید.

فصل چهاردهم: ضوابط خاص میزبانی

14.1 شرکت مسئولیتی در قبال تحویل داده های موجود در فضای میزبانی وب به خریدار نداشته و خریدار موظف به استفاده از FTP خواهد بود.
14.2 شرکت مسئولیتی نسبت به بارگذاری اطلاعات (Upload) در فضای میزبانی خریدار و یا download اطلاعات وی به صورت رایگان ندارد.
14.3 شرکت مسئولیتی نسبت به نصب نرم افزار برای خریدار به صورت رایگان ندارد.
14.4 شرکت تلاش خود را جهت راهنمایی خریدار در مسائل فنی می کند ولی خریدار خود مسئول است با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب آشنائی داشته و شرکت مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره برداری صحیح از سرویس ندارد.

فصل پانزدهم: ضوابط خاص اجاره سرور اختصاصی

15.1 شرکت مسئولیتی در قبال پشتیبانی فنی سرور اختصاصی به خریدار نداشته و خریدار موظف به استفاده از ارتباط ریموت خواهد بود مگر آنکه خلاف آن در تعرفه اعلام شده باشد.
15.2 شرکت تنها در صورت بروز مشکلاتی که موجب عدم دسترسی به سرور از راه دور می گردد مسئول پشتیبانی فنی سرور بوده و البته در صورتی که بروز مشکل به خاطر سو عملکرد خریدار باشد هزینه پشتیبانی طبق فاكتورهای IDC از خریدار اخذ خواهد شد.
15.3 مالک تجهیزات و سخت افزار سرور اختصاصی، شرکت می باشد و پرداخت هزینه اجاره سرور موجب بروز حقی برای خریدار نمی گردد
15.4 در صورت بروز مشکل سخت افزاری که موجب عدم دسترسی به سرور شود خریدار موظف به اعلام مورد به بخش پشتیبانی شرکت بوده و شرکت پس از اطلاع موظف به تعویض سخت افزار معیوب به صورت رایگان می باشد.

فصل شانزدهم: سایر ضوابط خاص

16.1 خریدار موظف است سرویسهایی که نزد شرکت تمدید می نماید را از نظر تمدید شدن کنترل نموده ودر صورت عدم اعمال مراتب تمدید توسط شرکت، حداکثر 7 روزتقویمی پس از زمان انقضاء مراتب را کتبا به مقام مسئول و یا واحد شکایات ارسال نماید.
16.2 توافقات خاص تنها به صورت کتبی و با مهر و امضای مجاز شرکت معتبر خواهد بود و توافقات با پرسنل به صورت کتبی یا شفاهی و یا به هر شکل دیگر از درجه اعتبار ساقط است .
16.3 خریدار موظف است تحویل ، تطابق واجرای صحیح سرویس خریداری شده را کنترل نماید.
16.4 شرکت هیچ مسئولیتی برای بدست آوردن دامنه از دست رفته و یا اطلاعات حذف شده از روی سرورهای میزبانی پس از اتمام قرارداد نخواهد داشت .
16.5 مسئولیت اطلاع از زمان انقضا سرویس وکنترل آنها بر عهده خریدار می باشد لیکن شرکت، انقضاء سرویسهای خریدار را از 1 ماه قبل از طریق پست الکترونیک به وی یادآوری می نماید و عدم دسترسی خریدار به پست الکترونیکی خود، مسئولیتی را برای شرکت ایجاد نخواهد کرد.
16.6 وضعیت اعتبار، فهرست سرویسها و پرداختهای خریدار در حساب کاربری وی در پرتال کاربران قرار دارد و همواره وی می تواند برای آگاهی از وضعیت عملکرد خود از طریق شناسه و کلمه عبور خود به آن مراجعه نماید.
16.7 مدت زمان قطع سرویس ناشی از عدم پرداخت مطالبات شرکت، بررسی جرائم واعمال تشخیص کارشناسی به مدت زمان سرویس دهی افزوده نمی گردد.
16.8 امکان دریافت هرگونه سرویس هدیه و یا کمک هزینه های پیش بینی شده در برخی از سرویسها تنها در هنگام خرید بسته وجود دارد و طی مدت قرارداد امکان رجوع به آن وجود نداشته و در صورت عدم استفاده هزینه آن به حساب کاربری خریدار واریز نمی شود.

فصل هفدهم: نسخه پشتیبان (Backup)

17.1 به طور کلی مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان از داده ها و فایلها با خود خریداران بوده و همه خریداران می بایست پشتیبان کلیه داده های مورد نیاز خود را در جایی غیر از تجهیزات و سرورهای شرکت نگهداری نمایند. در صورت بروز هر مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات از آرشیو بکاپ هیچگونه اعتراضی مسموع نخواهد بود و شرکت در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد.
17.2 مسئولیت بکاپ گرفتن در سرویس های سرورهای اختصاصی صرفا به عهده خود خریدار می باشد و شرکت در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد
17.3 شرکت جهت امنیت بیشتر، از کلیه از فایلهای خریداران بصورت روزانه ، هفتگی و ماهانه نسخه پشتیبان تهیه می کند. این نسخه پشتیبان حداکثر تا 1ماه نگهداری خواهد شد. نسخه پشتیبان از بانک اطلاعاتی MS SQL Server یا MySQL بصورت هفتگی گرفته می شود و یک هفته نگهداری می شود. شرکت تعهدی نسبت به صحت و کارکرد این نسخه ها ندارد.
17.4 تمام نسخه های پشتیبان بر روی محلی خارج از دسترسی خریدار نگهداری می شود
17.5 شرکت تعهدی نسبت به ارائه رایگان داده های موجود در آرشیوهای خود به خریدار ندارد.
17.6 شرکت هیچگونه مسئولیتی در مورد صحت نسخه پشتیبان و بروز بودن آنها را ندارد.

فصل هجدهم: شرایط و قوانین مالی

18.1 نحوه پرداخت در پرتال کاربران درج شده است. به طور عمومی خریدار موظف است مدارک پرداخت خود را تا پایان مدت سرویس نگهداری نماید.
18.2 خریدار موظف است پرداخت خود را به طور نقدی و یا در وجه حسابهای اعلام شده در پرتال کاربران بپردازد. در شرایطی که شرکت در راستای مساعدت با خریدار اقدام به پذیرش چک مدت دار در خصوص فاکتور وی نماید، با عدم وصول وجه چک، خریدار موظف است در روز سررسید فورا اقدام به واریز وجه به حسابهای اعلام شده نماید و لاشه چک خود را دریافت نماید در غیر این صورت هزینه تاخیر در وصول اسناد ،پیگیری های حقوقی ، ایاب و ذهاب و سایر موارد نیز بر عهده خریدار خواهد بود ضمنا در اینگونه موارد شرکت حق دارد ضمن تعلیق سرویس، فاکتور خریداری که قسمتی از وجه آن در زمان مورد توافق وصول نشده را باطل نموده وخسارات وارده بر شرکت وهزینه سرویس را از آن کسر نماید.
18.3 به دلیل محدودیت های نگهداری داده های حسابداری، فیش بانکی و یا حواله ای که برای افزایش اعتبار و یا پرداخت یک صورت حساب، تنها تا 6 ماه پس از واریز قابلیت استفاده را خواهد داشت.
18.4 شرکت، حق تامین و وصول کلیه مطالبات و جرائم ، سود تاخیر در پرداخت و سایر هزینه های خود از محل قطع موقت و یا دائم کلیه سرویسها و اعتبارات خریدار نزد خود را خواهد داشت و در صورتیکه خریدار فورا به اخطار اعلام شده از سوی شرکت توجه ننماید حق هر گونه اعتراض بعدی را از خود سلب می نماید لازم به ذکر است مدت قطعی سرویس ناشی از عدم پرداخت مطالبات شرکت به مدت سرویس دهی افزوده نخواهد شد و کلیه مسئولیتهای ناشی از این نوع قطع سرویس برعهده خریدار می باشد.
18.5 در صورتیکه شرکت تشخیص دهد هر یک از سرویسها و یا کالای خریداری شده یک خریدار درزمان تحویل ، با حجم بیشتر و یا با امکانات بهتر و یا زمان طولانی تر و یا هر مورد هزینه بر بالاتری از مشخصات مندرج در فاکتور مورد استفاده وی قرار گرفته و یا به هر دلیل خریدار به این حجم بیشتر و یا امکانات بهتر و منابع بیشتر و یا زمان طولانی تر دست پیدا کرده است ، حق خواهد داشت مبلغ ما به تفاوت تعرفه ای آنرا از خریدار دریافت نماید ؛ پرداخت این هزینه برای خریدار اجباری می باشد و شرکت حق استیفا طلب خود را از نحوه دریافت بدهی های خریدار خواهد داشت.
18.6 شرکت برای گسترش خدمات و افزایش سرویس دهی به خریداران خود در بازه های مختلف زمانی اقدام به انتشار و توزیع بنهای خرید می نماید. لازم به ذکر است که شرکت در پذیرش و یا عدم پذیرش این بنها در بازه های تخفیف و ایام خاص مختار می باشد.
18.7 برای خرید یک سرویس میزبانی و یا یک بسته نرم افزاری امکان پذیرش بیش از یک بن وجود ندارد.
18.8 هیچ یک از کمک هزینه ها و خدمات مازاد بسته ها قابل تبدیل به ارزش ریالی و کسر از فاکتور نمی باشد.
18.9 بازگشت پول :
18.9.1
کلیه سرویس های شرکت به استثنای سرویس های ثبت دامنه دارای 7 روز ضمانت برگشت وجه از زمان پرداخت می باشند.
18.9.2 ضمانت برگشت وجه تنها در سرویس های جدید ارائه می شود. تمدید یا ارتقای هر سرویس شامل ضمانت برگشت وجه نمی شود.
18.9.3 پس از پایان مدت ضمانت برگشت وجه ، هیچگونه درخواستی مبنی بر برگشت پول مسموع نخواهد بود
18.9.4 برگشت پول با درخواست کتبی مالک تنها با حضور وی یا نماینده قانونی او در محل شرکت یا از طریق اعلام یك شماره حساب بانكی توسط خریدار و واریز اینترنتی به آن حساب از طریق سیستم اینترنتی پس از کسر هزینه های قرارداد شامل هزینه پیک (در صورتی که وجه توسط پیک دریافت شده باشد) و یا هزینه کارمزد بانک سامان (در صورتی که مبلغ توسط پرداخت آنلاین بانک سامان پرداخت شده باشد) و هزینه امور فنی ، مالی و اداری معادل ۱۰٪ ممکن است.
18.10 بدهی ها :
18.10.1
شرکت با اعلام و اخطار قبلی در خصوص تسویه بدهی های معوق حق قطع سرویسی که خریدار برای آن بدهکار است و یا سایر سرویسها و خریدهای قبلی خریدار را داشته و می تواند در صورت تمایل با تملک برخی از آنها معادل مبلغ آن در فاکتور فروش (نسبت به مدت اعتبار آن به کل زمان سرویس) از میزان بدهی (اصل بدهی، جرائم و یا خسارات وارده بر شرکت) کسر نماید.
18.10.2 شرکت برای هر روز تاخیر خریدار در تسویه بدهی ها، خسارات و یا جرائم وامثالهم معادل 5 درصد خسارت به صورت روزانه منظور می نماید که بطور یکجا ودر هنگام تسویه بدهی، خریدار موظف به تسویه مجموع آن خواهد بود.
18.11 جرائم :
18.11.1
شركت حق دریافت هزینه برای تأخیر مشتری در تمدید به موقع سرویسهای دامنه میزبانی و امثالهم را خواهد داشت.
18.11.2 شرکت حق دریافت هزینه فنی جهت رفع مسدودی یک سرویس را خواهد داشت.

فصل نوزدهم: فورس ماژور

شرکت هیچگونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد فورس ماژور مانند بلایای طبیعی ، جنگ ، شورش ، آشوب اجتماعی ، انفجار ، اعتصاب ، محدودیتهای دولتی و تحریم را ندارد. با این حال در صورت بروز چنین مواردی شرکت تلاش خود را برای کاهش اثرات این موارد را می نماید. بروز هر یک از موارد فورس ماژور موجب تخطی خریداران از شرایط خدمات نخواهد شد. تحریم و عدم امکان تبادل ارز از موارد فورس ماژور خواهد بود.

فصل بیستم: انقضاء و تمدید خدمات

تاریخ تمدید یک سرویس منقضی شده ، از زمان تاریخ انقضاء قبلی خواهد بود همچنین شرکت مسئولیتی در قبال نگهداری و ارائه اطلاعات و داده های خریدار پس از تاریخ انقضا نخواهد داشت.

فصل بیست و یكم: پذیرش مواد توافقنامه و ضوابط

با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در سایت شرکت ، خریدار مواد توافقنامه و ضوابط شرکت را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از خریدار وجود ندارد.

فصل بیست و دوم: رویه حفاظت

شرکت درقبال حفاظت کامل از اطلاعات شخصی خریدار مسئول بوده و حق استفاده و ارائه به اشخاص ثالث و یا استفاده تبلیغاتی را ندارد و تنها در صورت دریافت حکم قضائی اطلاعات شخص مورد تقاضا را بنا بر ضرورت قانونی در اختیار مقام قضائی قرار خواهد داد. اطلاعات مندرج در Whois دامنه به دلیل قابل رویت بودن برای عموم از این قاعده مستثنی می باشد.

فصل بیست و سوم: خسارت و رفع مسئولیت

23.1 خدمات شرکت به همان شکلی که هستند ارائه می شوند و هیچگونه گارانتی صریح و ضمنی شامل آنها نمی گردد. ضمنا هیچگونه ضمانتی مانند مطابق نیاز خریدار بودن ، بی عیب بودن ، عدم قطعی ، امنیت و … ارائه نمی شود. همه ضمانتهای کتبی و شفاهی در مورد سرویسهای شرکت که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار می باشند. شرکت هیچگونه خسارتی بابت عملکرد سرویس خود به هر نحو نمی پردازد. شرکت تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن داده ها روی سرور) نخواهد بود.
23.2 سقف خسارات اثبات شده توسط مرجع رفع اختلاف به خریدار برای هریک از انواع سرویسها حداکثر معادل هزینه پرداختی آن سرویس توسط خریدار بوده و شرکت هیچگونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت

فصل بیست و چهارم: سلب اختیار

عدم اجری بخشی از ضوابط و مواد توافقنامه شرکت نسبت به خریدار یا دیگران به منزله سلب حق اجری مواد توافقنامه از شرکت نمی باشد.

3/5 - (2 امتیاز)