گواهینامه SSL رایگان

پارس میزبان مفتخر است اعلام نماید که سرویس دامنه معتبر (DV ) به صورت کاملا بر روی تمامی پلن های میزبانی وب، ارائه می شود. مشتریان عزیز می توانند برای وب سایت خود، چه با دامنه ir و چه غیر ir ، و همینطور بر روی تمامی زیر دامنه های آن (Sub Domains) این سرویس را درخواست فعال نمایند. جهت سفارش این سرویس به پنل مشتریان، قسمت سرویس های من رفته و از قسمت الحاقات، برای سرویس خود، SSL را سفارش دهید. جهت فعال سازی این سرویس، از طریق پنل CPanel به قسمت Auto SSL رفته و SSL خود را فعال نمائید.

مزایای این سرویس

  1. این سرویس به صورت رایگان ارائه می گردد و شما بابت هیچ گونه هزینه ای پرداخت نمی کنید.
  2. توسط این سرویس شما می توانید بر روی دامنه های ir نیز گواهینامه SSL دریافت نمائید، حتی خیلی از صادر کنندگان گواهینامه SSL نیز که بابت گواهینامه خود مبلغ زیادی دریافت می کنند، برای دامنه های ir گواهینامه ارائه نمی کنند.
  3. فعال سازی گواهینامه مورد نظر بر روی دامنه اصلی، زیر دامنه های موجود و حتی دامنه های اضافه شده به هاست، انجام میشود ! (مزیت بسیار عالی!)
  4. تمام مراحل فعال سازی و نگهداری SSL توسط پارس میزبان انجام میشود، شما فقط باید آدرس وب سایت خود را از http به https تغییر دهید.

مزایای استفاده از SSL یا Secure Sockets Layer

  1. ایمن سازی انتقال اطلاعات از سمت کاربر به سرور: این یعنی وقتی یک کاربر از طریق مرورگر خود، اطلاعاتی را به سمت سرور ارسال می کند، در بین مسیر ، اطلاعات مورد سرقت و یا تغییر قرار نخواهد گرفت و در واقع اطلاعات به صورت کد شده جابجا می شوند.
  2. افزایش اعتبار سایت: خود طبیعتا وقتی کاربران سایت شما ، نشان فعال بودن SSL را در سایت شما مشاهده می کنند، اطمینان خاطر بیشتری خواهند داشت و خرید های خود را با اطمینان بیشتری انجام می دهند زیرا وب سایتی که بر روی آن SSL فعال میباشد حتما مدیریت خوبی نیز در پشت آن وجود دارد. در نتیجه اطمینان کردن به چنین وب سایتی خیلی آسان تر می باشد.
  3. کسب رتبه های بهتر در موتور های جستجو: فعال بودن SSL در سئو و کسب رتبه های بهتر نیز تاثیر دارد. اگر تنظیمات مورد نظر مربوط به ssl درست انجام شده باشد، رتبه وب سایت شما در گوگل و سایر موتور های جستجو نیز بیشتر می شود و صفحات وب سایت شما در نتایج بهتری قرار خواهد گرفت.
گواهینامه SSL رایگان
گواهینامه

نحوه فعال سازی

جهت فعال سازی سرویس SSL بر روی سایت، شما باید در تنظیمات نرم افزار خود، آدرس دامنه خود را از آدرس http به https تغییر دهید. همچنین این کار را باید برای تمامی آدرس های فایل های فراخوانی شده از طریق سورس سایت (از جمله آدرس لینک ها، فرم ها، فایل های تصاویر، فایل های css، فایل های JavaScript و غیره) انجام دهید تا نتیجه درست را از فعال سازی SSL دریافت نمائید. اگر تمامی لینک های وب سایت شما به https تغییر کنند، نوار آدرس در مرورگر شما به رنگ سبز نمایش داده میشود. ضمنا شما می توانید جهت انتقال آدرس های قدیم به آدرس ssl جدید (Forward) از کد زیر استفاده نمائید. این کد را باید در فایل htaccess. که در پوشه اصلی وب سایت شما موجود است، قرار دهید. البته اگر از وردپرس استفاده می کنید، این سیستم خود به صورت اتوماتیک این کار را برای شما انجام می دهد.

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS} off
RewriteRule (.*) https://%{SERVER_NAME}/$1 [R,L]

در صورتی که لینک های داخل صفحه سایت شما، با https شروع نشوند، آدرس شما در مرورگر کروم، به رنگ سبز نمایش داده نمی شود. برای اینکه لینک های مشکل دار را پیدا کنید، در کروم کلید  CTRL + F12 را بزنید، سپس به قسمت Console رفته و در این صفحه می توانید لینک های مشکل دار را پیدا کنید. (مطابق شکل زیر)

مشکل سبز نشدن آدرس SSL در کروم
مشکل سبز نشدن آدرس SSL در کروم