مفتخریم اعلام کنیم که نسخه راست چین شده استاندارد فریم ورک بوت استرپ فارسی توسط پارس میزبان، ایجاد شده است. بوت استرپ یک فریم ورک (Framework) تحت وب بر پایه زبان JavaScript و CSS می باشد که جهت تسهیل در ایجاد وب سایت های ریسپانسیو یا واکنش گرا (Responsive) برای دستگاه های موبایل و دسکتاپ می باشد. این چهارچوب، محبوب ترین ساختار ایجاد شده برای این هدف می باشد که توسط توییتر ایجاد شده است و در حال حاضر به عنوان یک پروژه متن باز (Open Source) در اختیار همه می باشد. با توجه به کاربرد بسیار زیاد این فریم ورک، و تجربه های چند ساله در فارسی سازی و بومی سازی انواع سیستم های مدیریت محتوا، بر آن شدیم تا نسخه راست چین شده آن را در اختیار عموم قرار دهیم. این پروژه در Github ایجاد شده است و علاقه مندان عزیز می توانند از طریق آدرس زیر، از نسخه راست چین شده آن استفاده نمایند:

 

مشاهده صفحه بوت استرپ راست چین RTL Bootstrap

بوت استرپ فارسی و راست چین شده کاملا استاندارد

شاید تا کنون نسخه های زیادی برای Bootstrap RTL توسط توسعه دهندگان مختلف ایجاد شده است، اما با بررسی بسیاری از آنها متوجه شدیم که تقریبا تمامی آنها با مشکلات فراوانی مواجه هستند و اشتباهات زیادی در راست چین سازی آنها وجود دارد. لذا بر آن شدیم تا این پروژه را ایجاد و در اختیار عموم برنامه نویسان قرار دهیم. جهت استفاده از این نسخه شما می توانید فایل مربوط به RTL را پس از فراخوانی فایل CSS اصلی Bootstrap در نرم افزار خود فراخوانی نمائید.

 

<!-- Original Bootstrap 3.3.7 -->
<link rel='stylesheet' id='bootstrap-css' href='PATH/bootstrap.min.css?ver=3.3.7' type='text/css' />

<!-- RTL Bootstrap 3.3.7.1 -->
<link rel='stylesheet' id='bootstrap-rtl-css' href='PATH/bootstrap.rtl.min.css?ver=3.3.7.1' type='text/css' />

مشارکت در توسعه و گزارش خطا

در صورتی که مایل به همکاری در توسعه و بهبود این نسخه می باشید می توانید از طریق Github با ما در ارتباط باشید. برای اطلاع از نحوه مشارکت کافیست در مورد نحوه کار با Github در گوگل کمی جستجو نمائید. جهت ارسال اصلاحیه های کوچک نیز می توانید فایل های ما را در Github ویرایش نمائید.

با سپاس

بوت استرپ فارسی و راست چین استاندارد Bootstrap RTL 1