سرویس تبدیل وبلاگ به سایت رایگان که توسط پارس میزبان ارائه می گردد ، این امکان را برای شما فراهم می کند که اتصال دامنه به وبلاگ خود را به سادگی هر چه تمام تر انجام دهید . یکی از امکاناتی که اکثر وبلاگ ها (weblog) ، آن را پشتیبانی می کنند، امکان اتصال دامنه به وبلاگ است. این بدین معنی است که وبلاگ شما علاوه بر آدرس قبلی (YourName.blogXXX.com) با آدرس مستقل جدید نیز (همانند YourName.com)، قابل دسترسی است. استفاده از این سرویس بلاگ ها، عموما رایگان است و فقط شما باید هزینه ثبت دامنه جدید را پرداخت نمایید و آن را بر روی آدرس وبلاگ خود تنظیم نمایید.

جهت سفارش ثبت دامنه اینجا را کلیک نمائید

ثبت دامنه آنلاین

نحوه تبدیل وبلاگ به سایت  و اتصال دامنه به  وبلاگ

  • بلاگفا (Blogfa.com)
  • پرشین بلاگ (Persianblog.com)
  • بلاگ اسپات (Blogspot.com)
  • میهن بلاگ (mihanblog.com)
  • رزبلاگ (rozblog.com)

نکته ای در رابطه با تغییر DNS برای دامنه های ir

در صورتی که می خواهید دامنه ir را به وبلاگ خود متصل نمائید، تنظیمات تغییر dns که در زیر گفته شده را باید از طریق پنل سایت nic.ir تغییر دهید. جهت انجام این کار بعد از ثبت و تایید دامنه خود، برای تغییر dns به سایت nic.ir رفته و پس از ورود به قسمت “دامنه های من” رفته و پس از کلیک بر روی دامنه خود، به قسمت “سامانهٔ نام دامنه (DNS)” رفته و بر روی دکمه “ویرایش ردیف های کارگزاری نام و میزبانی دامنه” کلیک نمائید.

ویرایش dns در دامنه های ir
ویرایش dns در دامنه های ir

سپس موارد dns وبلاگ خود را که در پایین آمده است، در قسمت “کارگزار دامنه (NS Record)” وارد نمائید و سپس دکمه “اعمال” را بزنید.

اعمال تغییرات dns در دامنه های ir
اعمال تغییرات dns در دامنه های ir

اتصال دامنه به وبلاگ در بلاگفا (Blogfa.com)

پس از ثبت دامنه، وارد بخش مدیریت وبلاگ می شوید و از منوی امکانات، گزینه دیگر امکانات را انتخاب می کنید. سپس در صفحه بعد شما باید اتصال دامنه به بلاگ را انتخاب نمایید. در صفحه ای که باز می شود، شما باید نام دامنه را وارد کرده و مشخصات صاحب دامنه را نیز وارد کنید.

پس از انجام اینکار لازم است که تنظیمات DNS دامنه تغییر کند. اینکار هم می تواند توسط خود شما انجام شود و هم توسط کارشناسان فنی پارس میزبان که این تنظیمات به شرح زیر است:

NS20.OURIRAN.NET
NS21.OURIRAN.NET

تفاوت دامنه های ir و دیگر دامنه ها در این است که در دامنه ir شما علاوه بر تنظیمات بالا باید IP سرورها را نیز وارد کنید، همانند تنظیمات زیر:

NS20.OURIRAN.NET             ۳۸٫۱۱۳٫۱۶۲٫۹۲
NS21.OURIRAN.NET             ۳۸٫۱۱۳٫۱۶۲٫۹۳

این تغیرات اغلب در کمتر از ۲۴ ساعت بر روی وبلاگ شما اعمال خواهد شد و در صورتی که پس از گذشت ۲۴ ساعت دامنه جدید شما بر روی آدرس وبلاگ مورد نظر اعمال نشد، مراتب را از طریق ایمیل به کارشناسان فنی بلاگفا انتقال دهید.

تبدیل وبلاگ به سایت در پرشین بلاگ (Persianblog.com)

جهت اتصال دامنه به پرشین بلاگ ، کاربران میتوانند با ثبت یک دامنه مانند yoursite.com و خرید یک هاست جهت قرار دادن فایلهای وبلاگشان، وبلاگ خود را با امکانات پرشین بلاگ و بر روی هاست خودشان منتشر کنند. پس از ثبت یک دامنه و خرید هاست در پارس میزبان:

  1. برای فعال شدن این امکان وارد بخش تنظیمات عمومی وبلاگتان شوید.
  2. روی لینک اتصال وبلاگ به دامین شخصی کلیک کنید
  3. در پایین آن صفحه، دو گزینه وجود دارد که امکان انتخاب محل انتشار وبلاگ را تعیین میکند. گزینه دامین شخصی را انتخاب کنید.
  4. حالا بخش تنظیمات مربوط به FTP سایتتان باز میشود و باید آنرا مانند مثال زیر پر کنید:
پرشین بلاگ
پرشین بلاگ
  • با فشردن دکمه ثبت، در صورتی که اشتباهی رخ نداده باشد، وبلاگ شما روی آدرس سایتی که وارد کرده اید قابل رویت خواهد بود. همچنین عکس های وبلاگ شما ، روی دامنه اختصاصی شما ذخیره میشوند.

اتصال دامنه به وبلاگ در بلاگر یا بلاگ اسپات (Blogspot.com)

در صورتی که دامنه شما ir باشد (دامنه خود را از NIC تهیه کرده باشید) پنل دامنه شما به شما این امکان را نمی دهد که بتوانید به صورت مستقیم دامنه را بر روی بلاگ خود تنظیم کنید و فقط برخی از پنلهای دامین امکان تنظیم بر روی بلاگ اسپات را به شما می دهند. در صورتی که پنل دامنه شما این امکان را در اختیار شما قرار ندهد، شما می بایست یک هاست کم ظرفیت (مانند هاست رایگان پارس میزبان) سفارش داده و بر روی کنترل پنل آن تغییرات زیر را اعمال نمایید.

شایان ذکر است پنل دامنه های غیر ir این شرکت امکان اتصال به وبلاگ شما را پشتیبانی می کند و در صورتی که از این مجموعه دامنه تهیه کرده باشید، دیگر نیازی به هزینه برای خرید هاست نخواهید داشت و از طریق پنل دامین به راحتی می توانید آن را بر روی بلاگر خود انتقال دهید.

توجه داشته باشید در صورتی که به پنل دامین عملیات انتقال را به صورت مستقیم پشتیبانی نکند (همانند دامنه های ir از NIC) بعد از انجام تغییرات از طریق پنل هاست، آدرس سایت شما به صورت Blog.YourName.com در خواهد آمد.

برای انجام این کار کافیست به Cpanel (پنل هاست) وارد شوید و به قسمت Simple DNS Zone رفته و آدرس وبلاگ را در قسمت Name و ghs.google.com را در قسمت Cname وارد کنید.

سپس به پنل بلاگر رفته و در قسمت Setting بر روی گزینه Publishing کلیک کرده و گزینه Custom Domain را انتخاب نمایید و در مرحله بعدی نام دامنه ای را که ثبت کرده اید را وارد نمایید. سپس Save Setting را زده و از پنل خارج شوید.

معمولا اعمال این تغییرات از طرف بلاگر نزدیک به دو روز طول خواهد کشید.

تبدیل وبلاگ به سایت در میهن بلاگ (Mihanblog.com)

میهن بلاگ نیز از جمله بلاگهایی است که خدمات اتصال دامنه به بلاگ های خود را پشتیبانی می کند. برای این کار کافیست به پنل دامنه خود وارد شوید و مقادیر زیر را در قسمت DNS Server وارد نمایید. سپس در پنل میهن بلاگ (وبلاگ خودتان) در قسمت متصل کردن وبلاگ به دامنه وارد شوید و نام دامین خود را در قسمت مشخص شده وارد نمایید و پسوند دامنه را نیز مشخص کنید.

ns3.mihanblog.com
ns4.mihanblog.com

اتصال دامنه به وبلاگ در بلاگ اسکای (Blogsky.com)

اتصال دامنه در بلاگ اسکای نیز همانند دیگر بلاگ ها می باشد. کافیست در قسمت DNS Server دامنه خود مقادیر زیر را وارد کرده و و به پنل بلاگ اسکای وارد شوید و در محل مربوطه نام دامنه خود را وارد نمایید و منتظر اعمال تغییرات از بلاگ اسکا باشید.

ns1.blogsky.com
ns2.blogsky.com

تبدیل وبلاگ به سایت در رزبلاگ (rozblog.com)

جهت اتصال دامنه خود به وبلاگ موجود در رزبلاگ ، شما باید پس از ثبت دامنه خود ، ردیف های DNS های دامنه خود را تغییر داده و بر روی موارد زیر قرار دهید:

ns1.rozblog.com
ns2.rozblog.com

پس از اعمال این تغییرات، دامنه خود را در قسمت تنظیمات وبلاگ خود بدون هیچ پسوند www یا http وارد نمائید و اطلاعات دیگر را پر نمائید. تنظیمات شما پس از تایید مدیریت اعمال شده و شما می توانید از دامنه جدید برای وبلاگ خود استفاده نمائید.

تبدیل وبلاگ به سایت
تبدیل وبلاگ به سایت