چنانچه مایل هستید تا دامنه دیگری علاوه بر دامنه اصلی هاست، به سرویس میزبانی وب خود اضافه نمائید می توانید از دو روش زیر استفاده نمائید:

اتصال یک دامنه جدید به وب سایت فعلی (دامنه اضافه شده دوم منجر به نمایش وب سایت اصلی شود)

برخی کاربران نیاز به این دارند که دامنه دیگری نیز به وب سایت فعلی خود اضافه نمایند، مثلا وب سایتی چند دامنه با پسوند های مختلف دارد و می خواهد با وارد شدن هر یک از این دامنه ها محتوای یک وب سایت نمایش داده شود. فرض کنیم دامنه اصلی سایت parsmizban.com می باشد و ما می خواهیم دامنه parsmizban.ir نیز به وب سایت ما اضافه شود و اگر کسی دامنه parsmizban.ir را وارد کرد، همان محتوای وب سایت parsmizban.com نمایش داده شود. برای این کار ابتدا باید دامنه دوم ثبت شود و dns ها (کارگزاران) دامنه دوم بر روی سرور و هاست دامنه اول تنظیم شود. برای مثال در سرور های پارس میزبان شما باید DNS ها را بر روی موارد زیر تنظیم نمائید:
ns1.dedidata.com
ns2.dedidata.com
سپس بعد از گذشت چند ساعت از تنظیم dns، شما می توانید به پنل مربوط به مدیریت هاست (CPanel) وارد شوید و به قسمت Park Domain یا Aliases رفته و نام دامنه دوم خود (در این مثال parsmizban.ir) را وارد نمائید. پس از پارک شدن دامنه، محتوای سایت اصلی بر روی دامنه دوم نیز نمایش داده می شود.

اتصال یک دامنه جدید به هاست و سرویس میزبانی وب (دامنه اضافه شده دوم منجر به نمایش یک وب سایت دیگر می شود)

در صورتی که نیاز به این دارید تا از فضای هاست خود برای راه اندازی سایت دیگری نیز استفاده نمائید، می توانید با استفاده از این روش، این کار را انجام دهید، اما ما توصیه می کنیم که چند وب سایت بزرگ را بر روی یک هاست راه اندازی نکنید، زیرا:

 • هر سرویس میزبانی وب (هاست) دارای منابع و توانایی های محدودی می باشد و این توانایی ها و گنجایش های پردازشی و حافظه ای بین تمامی آن سایت های میزبان شده، تقسیم می شود.
 • با به خطر افتادن امنیت یکی از سایت ها، ممکن است امنیت سایت دیگر نیز کاملا از بین برود.
 • فضای هاست بین تمامی سایت ها به صورت اشتراکی استفاده می شود.

اما شما می توانید از این روش برای راه اندازی سایت های کوچک در کنار یکدیگر استفاده نمائید. برای این کار ابتدا باید دامنه دوم ثبت شود و dns ها (کارگزاران) دامنه دوم بر روی سرور و هاست دامنه اول تنظیم شود. برای مثال در سرور های پارس میزبان شما باید DNS ها را بر روی موارد زیر تنظیم نمائید:
ns1.dedidata.com
ns2.dedidata.com
سپس بعد از گذشت چند ساعت از تنظیم dns، شما می توانید به پنل مربوط به مدیریت هاست (CPanel) وارد شوید و به قسمت Addon Domain رفته و نام دامنه خود را وارد نمائید، سپس باید مسیری را برای بارگذاری فایل های سایت (مسیری که قرار است فایل های سایت در آنجا قرار گیرد) تعیین نمائید و یک نام کاربری و کلمه عبور نیز برای اتصال FTP انتخاب نمائید. پس از Addon شدن دامنه بر روی هاست، می توانید فایل های خود را از طریق بخش File Manager و یا اتصال FTP بر روی مسیر مورد نظر آپلود نموده و سایت دوم خود را راه اندازی نمائید.

4 دیدگاه برای “افزودن دامنه جدید به سرویس فعلی هاست و میزبانی وب”

 1. avatar

  Park Domain دقیقا از کجا باید پیدا کنیم پیداش نمی کنیم؟

  1. avatar

   در نسخه های جدید CPanel این گزینه با نام Aliases نشان داده شده است.

 2. avatar

  با تشکر از مطلب خوبتان. فقط می خواستم بپرسم در حالتی که یک دامنه فعال داریم و از طریق وردپرس آنرا مدیریت می کنیم، حال می خواهیم یک دامنه جدید با محتوایی متفاوت را به هاست اضافه کنیم، چگونه دامنه دوم را همانند دامنه اول، به وردپرس معرفی کرده و مدیریت نماییم؟
  ممنون میشم اگر راهنمایی فرمایید.