حتما شما نیز برای توسعه کسب و کار خود به فکر ساخت سایت اختصاصی خود افتاده اید. ساخت سایت در حال حاضر بسیار ساده از سال های نخست راه اندازی شبکه جهانی وب است. چرا که امروزه نیاز چندانی به  کدنویسی و داشتن دانش آن ندارید. از طرفی توسعه فناوری های برنامه نویسی و ارتقای وب به سطح وب 2 باعث گسترش و محبوبیت استفاده از تصاویر، ویدئوها و … در صفحات وب شد که نهایتا موجب ارتقای سطح کیفی و زیبایی وب سایت ها شده است.

ساخت سایت
ساخت سایت

همانند یک حرفه‌ای، وب‌سایت خود را بسازید

اگر از سیستم های سایت ساز یا سیستم مدیریتی وردپرس برای ایجاد وب سایت خود استفاده کنید، بعد از ساخت وب سایت، شما به راحتی می‌توانید تمام بخش‌های آن را به دلخواه خود ویرایش کنید، صفحات مختلفی (نوشتاری، گالری تصاویر، وبلاگ، مقاله، فرم دریافت اطلاعات و…) برای سایت خود بسازید و محتوای خود را وارد نمایید. اما اگر از کد نویسی برای ساخت صفحات سایت خود استفاده کنید ممکن است، برای ویرایش آنها در آینده نیاز به برنامه نویسی مجدد داشته باشید.

هزینه ساخت سایت چقدر است؟

پاسخ به این سوال که هزینه ساخت وب سایت چقدر است، نیاز به بررسی امکانات و خدماتی که می خواهید در سایت خود داشته باشید دارد. در واقع این سوال مانند آن است که بپرسیم، هزینه ساخت یک ساختمان چقدر است؟ بدون در نظر گرفتن بزرگی ساختمان، مصالحی که در آن بکار می رود، نوع ساخت و ساز و… عملا نمی توان پاسخ درست و شفافی به این سوال داد.

اگر به دنبال ساخت وب سایت رایگان با پسوند com هستید، باید در نظر داشته باشید که هیچ ارائه کننده ای، دامنه com را به صورت کامل و مستقل ارائه نمی کند، معمولا دامنه هایی که بر اساس دامنه com ارائه میشوند، بر اساس زیردامنه (Sub Domain) ارائه میشوند. یعنی بخشی از نام دامنه شما، وابسته به نام سایت دیگری است.

هزینه ساخت سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله:  هاست و دامنه، سایت با استفاده از تکنولوژی های مدیریت و ساخت صفحات وب مانند وردپرس ایجاد شده یا با استفاده از کدنویسی، استفاده از پلاگین های ویژه کاربردی پولی و یا رایگان و عوامل دیگری که هر یک می تواند در هزینه های ساخت سایت شما تاثیر به سزایی داشته باشد.

همچنین نوع خدماتی که می خواهید در وب سایت خود ارائه دهید می تواند در مبلغ تمام شده هزینه های شما موثر باشد. مثلا سامانه ی دولتی مجوز تردد بین شهری با سایت شرکت تبلیغاتی

که در آن چندین صفحه نمونه محصولات و خدمات قرار دارد تفاوت عمده ای در نحوه اجرا و تکنولوژی های استفاده شده و نهایتا هزینه تمام شده ساخحت سایت خواهند داشت.

استفاده از قالب های پیچیده و خاص نیز می تواند به هزینه های ساخت وب سایت شما بیافزاید. به طور معمول اکثر وب سایت ها از قالب های آماده استفاده می کنند و هزینه ی نسبتا پایینی برای استفاده و بکارگیری آن می پردازند، اما در صورتی که بخواهند قالب اختصاصی سایت خود را داشته باشند، هزینه های ساخت سایت به سرعت افزایش می یابد.

در طراحی سایت بهتر است از خلاقیت و ابتکار عمل خود در ایجاد جلوه های بصری زیبا استفاده کنید، اما به خاطر داشته باشید که کاربران شما ممکن است با هر نوع وسیله ای مانند تلفن هوشمند، لب تاب، تبلت و … از سایت شما بازدید کنند، پس باید همه کاربران تجربه خوب و دلچسبی از استفاده از وب سایت شما داشته باشند.

تفاوت نسبت تناسب صفحات نمایشگر در این دستگاه ها و تکنولوژی سخت افزاری آنها،  ممکن است باعث شود برخی از قسمت های وب سایت شما بدرستی در آنها به نمایش در نیایند، همچنین برخی از عملکردها در برخی از آنها ممکن است پشتیبانی نشود.

مثلا،  در کامپیوتر و لب تاب، کاربر می تواند با موس از روی تصاویر، دکمه ها و بخش های دیگر عبور کند بدون آنکه روی آنها کلیک کند((hover و این آیتم ها نسبت به این اتفاقات واکنشی نشان دهند اما در گوشی های هوشمند این قابلیت به کلی در دسترس کاربران قرار ندارد.

مطالب بیشتر در مورد ساخت سایت و طراحی وب را در وب سایت ویکی پدیا بررسی نمایید.

3.5/5 - (2 امتیاز)