در صورتی که وب سایت شما یک صفحه سفید و یا پیغام خطایی نشان می دهد، شما باید بررسی نمائید که این خطا مربوط به چه قسمتی است و در واقع آن را ردیابی و Debug نمائید. برای اینکه متوجه شوید این خطا دقیقا به چه دلیلی است، شما باید وارد پنل مدیریت میزبانی یا هاست خود شوید، یعنی پنل Cpanel و سپس به قسمت File Manager رفته و در صورتی که سایت شما در دامنه اصلی راه اندازی شده است، باید به پوشه public_html بروید و فایل error_log را مشاهده نمائید. برای بررسی این فایل می توانید آن را توسط گزینه Edit ویرایش نمائید. در این فایل گزارش تمامی خطاهایی که در وب سایت شما رخ داده است، بایگانی شده است، اگر به انتهای فایل رجوع نمائید، آخرین خطاهایی که وب سایت شما داشته است را نمایش می دهد.

نکته: در صورتی که فایل حاوی تعداد خیلی خیلی زیادی خطا می باشد، فایل error_log را حذف نمائید (فقط این فایل) و سپس مجددا سایت را در مرورگر وارد نمائید تا مجددا خطاهای جدید در فایل ثبت شود.

حالا شما می توانید دقیقا متوجه شوید که چه فایلی و در چه خطی ، چه خطایی دارد که منجر به لود نشدن سایت شما می شود.

راه حل برای کاربران وردپرس

در صورتی که شما قالب و یا افزونه جدیدی را نصب کرده اید و پس از آن سایت شما لود نمی شود، به این دلیل است که افزونه و یا قالب سایت شما استاندارد نبوده و یا با نسخه های جدید سازگار نمی باشد. اگر افزونه شما مشکلی دارد و در فایل error_log خطا مربوط به افزونه می باشد، می توانید با مراجعه به بخش File Manager در Cpanel و رفتن به پوشه wp-content و سپس پوشه plugins ، پوشه افزونه مشکل دار را تغییر نام (Rename) کرده تا به صورت موقتی غیر فعال شود.

در صورتی که خطا مربوط به یکی از قالب های سایت شما می باشد، شما باید پوشه مربوط به قالب فعلی را با یک قالب سالم تعویض نمائید. پوشه قالب های وردپرس در مسیر wp-content/themes قرار دارند. پس برای این کار نام پوشه قالب فعال (که خطا دارد) را تغییر نام دهید و نام آن را بر روی پوشه یک قالب استاندارد دیگر مانند قالب های زیر که قالب های پیشفرض وردپرس می باشند، قرار دهید.

قالب های پیشفرض و استاندارد وردپرس:

  • Twenty Ten
  • Twenty Eleven
  • Twenty Twelve
  • Twenty Thirteen
  • Twenty Fourteen
  • Twenty Fifteen
  • Twenty Sixteen

در صورتی که این قالب ها را در پوشه themes خود ندارید می توانید از این آدرس دریافت نمائید:

قالب های پیشفرض وردپرس

توصیه ۱: سعی نمائید از افزونه ها و قالب هایی که رتبه و ارزیابی بالایی دارند و بر روی تعداد سایت های زیادی فعال هستند، استفاده نمائید.
توصیه ۲: سعی نمائید همیشه افزونه ها و قالب های خود را بروزرسانی نمائید.
توصیه ۳: سعی کنید از قالب هایی استفاده نمائید که تیم پشتیبانی دارند و قابلیت بروزرسانی دارند.

در آخر اگر باز هم قادر به بر طرف کردن مشکل خود نبودید، می توانید با پرداخت هزینه، از کارشناسان ما درخواست بررسی و رفع خطا نمائید. لازم به ذکر است که ممکن است برخی قالب ها و یا افزونه ها به دلیل کد نویسی غیر استاندارد و یا کد نویسی منسوخ شده، قابل استفاده نباشند. در این صورت کارشناسان ما به شما اطلاع خواهند داد.