پارس میزبان جهت حفظ امنیت بیشتر بر روی سرور های میزبانی وب ، سعی در استفاده از آخرین مکانیزم های امنیتی می نماید ، لذا با توجه به مسائل جدید امنیتی اقدام به تدابیر امنیتی جدیدی نموده است.
طبق این تدابیر کاربران محترمی که از سیستم های مدیریت محتوا استفاده می کنند ، از این پس باید مجوز هایی را بر روی فایل ها و پوشه ها (فولدر ها) ی خود در صورت نیاز ، اعمال نمایند.
در حال حاضر سعی شد تا اکثر این مجوز ها بر روی وب سایت های موجود اعمال شود تا از بروز مشکل در وب سایت های مشتریان عزیز جلوگیری شود.
لذا ممکن است در آینده جهت اعمال تغییرات و یا استفاده از امکانات خاص در سیستم های مدیریت محتوا (از جمله نوشتن بر روی فایل ها ، نصب الحاقات مختلف و غیره) ، نیاز به تغییر مجوز های فایل ها و پوشه ها باشد.
در صورتی که در سیستم خود ، با پیغامی جهت نیاز داشتن به مجوز نوشتن مشاهده نمودید (پیغام هایی نظیر: “عدم توانایی جهت ویرایش فایل” ، “فایل یا پوشه مورد نظر قابل نوشتن نمی باشد” یا “پیغام هایی حاوی کلمه permission“) ، بایستی با ورود به پنل مدیریت میزبانی خود (پنل cpanel) به قسمت مدیریت فایل (File Manager) رفته و فایل یا پوشه مورد نظر را با استفاده از راهنمای زیر تغییر مجوز دهید.

– ابتدا به پوشه public_html بروید (یا انتخاب گزینه دوم پس از کلیک بر روی گزینه File Manager)
– پوشه یا فایل مورد نظر خود را بیابید و آن را انتخاب نمائید.
– با کلیک بر روی آیکون Change Permissions در بالای صفحه مدیریت فایل ، می توانید مجوز ها را به قرار زیر تغییر دهید
– برای قابل نوشتن کردن یک یا چند فایل از مجوز 666 استفاده نمائید.
– برای قابل نوشتن کردن یک یا چند پوشه (Folder) از مجوز 777 استفاده نمائید.
– این کار را می توانید با کلیک بر روی شماره مجوز فایل یا پوشه مورد نظر در ستون سمت راست نیز انجام دهید.
– توجه داشته باشید که مجوز فایل ها برای نوشتن باید 0666 و مجوز پوشه ها یا فولدرها برای نوشتن باید 0777 باشد.

نکته بسیار مهم : جهت حفظ امنیت وب سایت شما ، پس از تغییر مجوز ها به حالت نوشتن (writable) ، در صورتی که شما پس از انجام عملیات مورد نظر خود ، نیازی به قابل نوشتن بودن فایل یا پوشه مورد نظر خود ندارید ، بایستی مجوز آنها را مجددا به حالت قبل تعویض نمائید.
برای اینکار ، مراحل بالا را جهت غیر قابل نوشتن کردن فایل ها یا پوشه ها (not writable) ، با برگرداندن مجوز فایل ها به 0644 و پوشه ها به 0755 انجام دهید.
ممکن است سیستم مدیریت وب سایت شما جهت عملکرد های خاصی ، نیاز به مجوز نوشتن به صورت همیشگی بر روی پوشه های خاصی (مانند پوشه های cache یا tmpr) داشته باشد. در این صورت آن پوشه ها را به صورت همیشگی به قابل نوشتن تغییر دهید.
توجه داشته باشید که به صورت معمول نباید هیچ فایل یا پوشه ای قابل نوشتن باشد و تنها در صورت نیاز باید تغییر مجوز داده شود.

پرسنل پارس میزبان آماده ارائه پیشنهاد و راهنمایی جهت این موارد امنیتی می باشند .
لذا در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر در این مورد دارید ، با ارسال یک تیکت به بخش پشتیبانی درخواست خود را ارسال نمائید.