از کاربران عزیز تقاضا می شود در هنگام استفاده از سرویس میزبانی وب به نکات زیر توجه نمایند:

در پیکربندی و تنظیم سرورهای پارس میزبان ، تمامی تلاش جهت اعمال بهترین شرایط از نظر امنیتی و پشتیبانی نرم افزار های تحت وب بر روی سرورها بکار گرفته شده است ، این تنظیمات بر اساس اصول و استانداردهای معرفی شده و پیشنهاد شده توسط پدید آورندگان اصلی نرم افزار های موجود بر روی سرور اعمال شده است ، پارس میزبان آماده همکاری و اعلام نقطه نظرات در این موارد می باشد.

 1. تمامی فایل ها و پوشه های شما به صورت پیشفرض باید در پوشه public_html ذخیره گردند. فایل ها و پوشه های حاوی وب سایت شما جهت نمایش ، باید در پوشه public_html/ قرار گیرند. در صورتی که در این مسیر قرار گرفته نشوند ، وب سایت شما آنها را نمایش نمی دهد.
 2. شما باید حتما یک فایل با نام index.html و یا index.php در پوشه public_html خود داشته باشید تا توسط آن فایل ، صفحه اصلی وب سایت شما نمایش داده شود. (حروف این فایل ها باید حتما به صورت کوچک تایپ شود.) وب سایت شما باید توسط یک فایل فهرست ، به صورت پیشفرض در معرض نمایش قرار گیرد و توسط این فایل به قسمت های دیگر وب سایت پیوند داده شود. نام این فایل باید یکی از موارد زیر باشد (این نام ها حساس به حروف کوچک و بزرگ هستند):
  index.htm
  index.html
  index.php4
  index.php3
  index.php
  index.phtml
  default.htm
  default.html
  home.htm
  index.php5
  Default.html
  Default.htm
  home.html
 3. لطفا سعی نمائید در نام گذاری فایل ها و پوشه ها از فاصله و حروف خاص و فارسی استفاده ننمائید. می توانید به جای فاصله از کاراکتر – استفاده نمائید. نام های فایل ها و پوشه ها حساس به حروف کوچک و بزرگ می باشند.

در صورتی که مصرف سایت شما از نظر پردازنده و حافظه زیاد می باشد موارد زیر را در نظر بگیرید

 • در صورتی که از نرم افزار های مدیریت وب سایت استفاده می نمائید، توجه داشته باشید که باید حتما سیستم ذخیره سازی موقت، (کش Cache) را در نرم افزار خود فعال نمائید تا از درگیر شدن بیش از حد پایگاه داده سایت شما جلوگیری شود.
 • از الحاقات غیر استاندارد و بیش از اندازه در وب سایت خود جلوگیری نمائید، زیرا کد هایی که به صورت غیر اصولی و غیر استاندارد توسط افراد کم تجربه، ایجاد می شوند، معمولا در بازدیدهای زیاد بروز مشکل می کنند و حتی منجر به ایجاد حفره امنیتی می شوند. سعی نمائید از الحاقاتی استفاده نمائید که توسط تیم اصلی نرم افزار ایجاد شده اند و از دید آنها تایید شده هستند.
 • پایگاه داده خود را هر چند وقت یک بار Optimize نمائید. این کار را می توانید در قسمت PHPMyAdmin برای تمامی Table های پایگاه داده خود، انجام دهید.
 • سعی کنید از تصاویر کم حجم در وب سایت خود استفاده نمائید تا پهنای باند کمتری را مصرف کنید و برای بهینه شدن تصاویر خود آنها را برای وب سایت ذخیره نمائید. (برای مثال در نرم افزار Photoshop از گزینه Save for web استفاده نمائید)
 • در صورتی که از سیستم آمارگیر خاصی بر روی وب سایت خود استفاده می کنید که اطلاعات بازدیدها را بر روی پایگاه داده شما ذخیره می کند، آن را غیر فعال نمائید و به جای آن از سیستم های آمارگیر بهتری نظیر Google Analytics یا WebGozar و یا غیره استفاده نمائید. زیرا استفاده از آمارگیر بر روی وب سایت شما منجر به درگیر شدن بیشتر پایگاه داده شما می شود.

در صورتی که وب سایت شما تعداد زیادی ایمیل ارسال می کند

با توجه به شرایط استفاده از خدمات پارس میزبان، این کار خلاف موارد می باشد زیرا ارسال انبوه ایمیل از سوی وب سایت های مستقر بر روی سرور، موجب Black List شدن IP سرور می گردد و در نتیجه تمامی ایمیل های ارسالی از سوی سرور، به عنوان هرزنامه در نظر گرفته می شود.

جهت راهنمایی شما برای حل این موضوع موارد زیر را به دقت مرور نمائید:

 • تمامی قسمت های نرم افزار های خود را بررسی نمائید تا ایمیلی به صورت اتوماتیک به صورت انبوه ارسال نشود.
 • در صورتی که نیاز مبرم به استفاده از ارسال ایمیل انبوه دارید، می توانید از سرویس دهندگان ارسال ایمیل تبلیغاتی و یا ارسال ایمیل انبوه استفاده کنید. با جستجو در اینترنت می توانید شرکت هایی در این رابطه پیدا کنید.
 • در صورتی که سرور ارسال ایمیل دارید، می توانید با فعال کردن ارسال ایمیل از طریق سرور SMTP ایمیل خود، این کار را انجام دهید، اما مراقب باشید تا ارسال ایمیل مجددا، به اشتباه، از سرور پارس میزبان صورت نگیرد. ممکن است بتوانید این کار را از طریق سرویس دهندگان دیگر مثل Gmail نیز انجام دهید.

پارس میزبان با تجربه های فراوان خود ، همیشه سعی در ارائه بهترین کیفیت و امنیت را در ارائه سرویس های میزبانی وب می نماید و در هر لحظه آماده ارائه اطلاعات فنی و تخصصی و راه حل به مشتریان خود می باشد.